Jak zarabiać na giełdzie online ?

Proces handlu na giełdzie papierów wartościowych nazywany jest potocznie tradingiem. Jego głównym celem jest zarabianie pieniędzy z różnych transakcji finansowych w walutach, akcjach dużych firm, kontraktach terminowych i innych. Dla tych, którzy chcą zarabiać na giełdzie, handel online może być dobrym miejscem do rozpoczęcia. Główny proces handlu na giełdzie odbywa się za pośrednictwem firm maklerskich i samodzielnych maklerów – to oni działają jako łącznik między giełdą a inwestorem.

Zarabiaj pieniądze na giełdzie

Można również rozpocząć handel na giełdzie na własną rękę, ale w tym przypadku trzeba będzie zainwestować dużo czasu i pieniędzy w tej działalności. Inwestor giełdowy bez brokera będzie musiał uzyskać licencję, aby zostać dopuszczonym do handlu, jak również do badania działania rynku. Bez szkolenia zwykły człowiek nie ma nic do zrobienia w tym sektorze handlu. Ponadto, aby wziąć udział w handlu, będziesz musiał zapłacić pokaźną opłatę wstępną. Kolejną niezbędną inwestycją jest zakup licencjonowanego oprogramowania do handlu giełdowego. Jak rozumiesz, jest to o wiele łatwiejsze do rozpoczęcia pracy z brokerem z stosunkowo niewielkim kapitałem początkowym. Szczególnie jeśli jesteś nowy na giełdzie.

Jak zarabiać na giełdzie online?

Jeśli planujesz pracować w domu przez cały czas, pamiętaj, że giełdy mają swój własny harmonogram. Niektóre giełdy mają bardzo różne godziny otwarcia, w zależności od tego, do jakiej giełdy należą. Przy wyborze zasobów giełdowych do handlu, należy wziąć ten fakt pod uwagę i wybrać platformy, które są otwarte w dogodnym czasie dla Ciebie. Drugim punktem, na który należy zwrócić uwagę, jest prowizja wymagana przez daną firmę brokerską. Zbyt wysoka prowizja pozbawi Cię normalnego dochodu – szukaj firm, które mają odpowiednie podejście do spraw prowizyjnych.

Ile zarabiają na giełdzie?

Żaden profesjonalny broker nie udzieli Ci jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zbyt wiele czynników wpływa ostatecznie na zarobki przeciętnego tradera. Nie „wierzę” na reklamę, która mówi, że można uzyskać ogromny dochód w pierwszym miesiącu handlu na giełdzie. To nie jest prawda. Nie ma żadnych ram, które naprawdę ograniczają inwestora w zarabianiu pieniędzy. Ale to jest w teorii. W praktyce wszystko jest o wiele bardziej prozaiczne. Średnio, inwestorzy giełdowi, którzy odpowiedzialnie podchodzą do handlu na rynku giełdowym „zbierają” kwoty, które stanowią około 20% zainwestowanych w fundusze handlowe. Nawet bardzo skuteczni inwestorzy giełdowi rzadko osiągają 40%. W związku z tym, Twoje zarobki będą również zależeć od wielkości inwestycji.

Autor

  • Miłośniczka historii i sporu. Lubi także doradzać w sferze biznesu i finansów. Lubi jogging i jazdę na rowerze.

Komentarze |2|

  • Zarabianie na giełdzie nigdy nie było prostsze, bo obecnie chyba każdy ma dostęp do Internetu. Nie trzeba już wisieć na telefonie i rozmawiać z maklerem. Teraz takie sprawy załatwia się online.

  • Na giełdzie można dobrze zarobić, co potwierdzam swoim przykładem. Nie warto jednak iść na żywioł, tylko wcześniej dobrze się przygotować.