Na czym polega zdrowe odżywianie?

Internet jest dzisiaj pełen trenerów osobistych, pasjonatów siłowni i osób przedstawiających nowe, kolorowe, wymyślne „fit” przepisy. Przez to wydawać się może, że zdrowe odżywianie jest czymś, na co nie każdy może sobie pozwolić. Wydaje się czasochłonne, drogie i trudne. Jeśli Ty również masz takie wrażenie na temat zdrowego odżywiania, już spieszymy Ci z pomocą! Ty także możesz wprowadzić pozytywne nawyki do swojego życia, nie wydając przy tym fortuny na siłownię czy wymyślne dania.  Na czym tak naprawdę polega zdrowe odżywanie i jak wprowadzić je do swojego życia ? Zapraszamy do lektury!

Zdrowe odżywianie – czy to tylko warzywa i owoce?

Jak zawsze trzymać się określonej ilości kalorii i nie zjadać rzeczy, które popularnie uchodzą za niezdrowe?
Wielu z nas zapewne zdrowe odżywianie kojarzy z jedzeniem owoców, warzyw i owsianek. Przez to może nam się wydawać, że trzymanie się diety graniczy z cudem, i nie można czerpać z tego żadnej przyjemności.  Jak to możliwe, aby nie zjeść chociaż raz na jakiś czas fast-fooda czy słodyczy?  To bardzo mylne przekonanie, którego musisz się pozbyć, jeśli chcesz zacząć się zdrowo odżywiać na co dzień! Absolutnie nie jest zabronione jedzenie rzeczy, które do zdrowych nie należą.

Trzeba to po prostu robić z głową i nie dopuścić, by takie „niezdrowe” jedzenie stanowiło większość naszej diety.

Jeśli chcesz zacząć zdrowo się odżywiać, musisz znaleźć balans pomiędzy Twoimi dawnymi przyzwyczajeniami a nowym trybem życia. Dzięki temu będzie Ci znacznie łatwiej wprowadzić na początek nowe nawyki .

Jak wprowadzić do swojej diety zdrowe odżywianie?

Jeśli decyzja o tym, że chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe została już przez Ciebie podjęta, to niemal połowa sukcesu! Ważne jest, by uświadomić sobie, że potrzebujesz zmian. Nie możesz zostać przez to namówiona przez kogoś innego – to powinna być Twoja świadoma decyzja – tylko wtedy uda Ci się osiągnąć sukces. Pamiętaj, że tak, jak we wszystkim, tak we wprowadzaniu nowej diety do swojego życia, ważna jest metoda małych kroków.

Zrezygnowanie ze wszystkiego, co jadłaś do tej pory, na rzecz samych zdrowych posiłków może okazać się dla Ciebie przytłaczające.

Dlatego staraj się stopniowo ograniczać niezdrowe jedzenie, a zastępować je warzywami i owocami. Nim się zorientujesz, większość Twojej diety będzie składała się ze zdrowych i wartościowych produktów, aż w końcu całkowicie zapomnisz o słodyczach, burgerach, pizzy czy podjadaniu między posiłkami.

Zdrowe odżywianie nie może być dla Ciebie obowiązkiem, a przyjemnością!

Autor

  • Miłośniczka historii i sporu. Lubi także doradzać w sferze biznesu i finansów. Lubi jogging i jazdę na rowerze.